Nasza automatyka w UE - Regeneracja wrzecion i elektrowrzecion, sprzedaż maszyn CNC, obrabiarki, maszyny, naprawa elektrowrzeciona, serwis
Regeneracja
wrzecion i elektrowrzecion obrabiarek CNC

Systemy napędowe dla układów pozycjonowania STÖBER

Systemy napędowe dla układów pozycjonowania STÖBER

Czysty cyfrowy system przetwornicy, nie tylko do pracy z serwosilnikami ED i EK firmy STÖBER. MDS500 uruchamia kompleksowe oprogramowanie sprzętowe w nowoczesnej architekturze. Specyficzny moduł oprogramowania aplikacji ze zredukowaną liczbą parametrów, umożliwia proste wykonanie zadań napędowych. Wysoka dynamika i wysoka współbieżność osiągana jest dzięki optymalnie dopasowanym ED i EK serwosilnikom między innymi także z elektroniczną tabliczką znamionową. Oferowany w 4 grupach wielkości z 8 stopniami mocy od 1,5A do 50A prądu znamionowego.

Serwowzmacniacze STÖBER-a mogą pracowac z zewnętrzym enkoderem lub liniałem pomiarowym co jest wielką ich zaletą. Daje to możliwośc wykonania sprzężenia zwrotnego pozycji z enkodera zewnętrznego.

Napędy STOEBER doskonale pracują z systemami Beckhoff-a. Możliwa jest również indywidualna praca ponieważ napędy te posiadają wewnętrzne PLC w którym mogą byc realizowane skomplikowane algorytmy pozycjonowania bez udziału zewnętrznego PC lub PLC.

 

Serwosilniki ED- i EK- są kompaktowe, wysoko dynamiczne, bez szczotkowe, wzbudzane magnesem trwałym, elektronicznie komutowane, budowy zespołowej, stojan i wirnik wykonane są w energetycznie optymalnej postaci dla uzyskania skrajnie niskich pulsacji momentu obrotowego i dużych gęstości mocy. Charakteryzują się wysoką dynamiką, dużą przeciążalnością, niewielkimi bezwładniościami, małymi prądami. Serwosilniki ED i EK idealnie nadają się do serwoprzetwornic z napięciem stopnia pośredniego od 560V. Sprzężenia zwrotne występuje z enkodera absolutnego EnDat Singleturn (jedno - obrotowego), Multiturn (wieloobrotowego) lub ewentualnie z resolwera. Standardową serwoprzetwornicą jest POSIDRIVER MDS5000 o bezpośrednim napięciu zasilania 330V do 480V ±10% 50/60Hz, z 560V napięciem stopnia pośredniego, o budowie modułowej w cyfrowej technice, o komfortowej komunikacji i programowaniu. Kilka wariantów uzwojeń i obce przewietrzanie pokrywa zakres momentów obrotowych od 0,37Nm do 67Nm przy regulowanej prędkości obrotowej od 0 do 6.000 min-1. Dynamiczne momenty podawane są systemowe ze współczynnikiem 4 do momentu znamionowego. Podstawowe składniki silników są czynnymi częściami silnika, obudowa, tarcza łożyska silnikowego, wał, jednostka sprzężenia zwrotnego, termiczna ochrona uzwojeń termistor PTC, minimalno luzowy sprężynowy hamulec bezpieczeństwa (ED4 - ED8), ewentualnie bez luzowy elektromagnetyczny hamulec bezpieczeństwa (ED2 - ED3 / EK5 - EK-8), jednostka obcego przewietrzania (dodatkowy wentylator) i złącze przyłącza (gniazdo pod wtyczkę lub puszka elektryczna oraz przewody przyłączeniowe ekranowane).