Obecnośc na Targach AUTOMATICON 2007 - Regeneracja wrzecion i elektrowrzecion, sprzedaż maszyn CNC, obrabiarki, maszyny, naprawa elektrowrzeciona, serwis
Regeneracja
wrzecion i elektrowrzecion obrabiarek CNC

Sterowniki CNC Beckhoff - dlaczego?

Sterowniki CNC Beckhoff - dlaczego?

Implementacja sterowników Beckhoff

BECKHOFF oferuje najwyższej jakości sprawdzone systemy sterowania CNC, na których zbudowano wiele nowoczesnych i szybkich aplikacji które wymagają specjalistycznego sterowania oraz bezawaryjnego działania. System czasu rzeczywistego TwinCAT pracuje pod systemem operacyjnym Windows XP. Nasza firma zajmuje się budową sterowań do maszyn CNC opartych na najnowszych systemach BECKHOFF. Gwarantujemy dzięki temu najwyższej jakości modernizacje maszyn CNC.

CNC po nowemu czyli system Beckhoff TwinCAT - Centra obróbcze z cyfrowym sterowaniem są powszechne w przemysle już od lat. Z pewnością nie ma sensu przekonywać kogokolwiek, że CNC to jedyna rozsądna dzisiaj alternatywa. Przez wiele lat sterowanie numeryczne CNC oparte było w znacznym stopniu na wyspecjalizowanych zasobach sprzętowych. Daleko idąca indywidualizacja rozwiązań i towarzysząca im defragmentacja z trudem forsowanych standardów dawały co prawda pracę setką zespołów na całym świecie, ale stanowczo nie sprzyjały ani zdecydowanemu obniżaniu kosztów produkcji, ani wymarzonej przez wielu inżynierów globalnej standaryzacji.

PC pojawił się początkowo na końcu tego łańcucha pokarmowego, służąc głównie do wizualizacji, przetwarzania i przesyłania danych. Szybko jednak malejące ceny komputerów PC i ich oprogramowania sprawiły, że rozpoczęto intensywne prace zmierzające do przejścia przez PC stopniowo wszystkich ról w zarządzaniu i sterowaniu CNC. Był to bowiem, dodatkowo, najlepszy pomost pomiędzy produkcją a systemami informacyjnymi zarządzania przedsiębiorstwem. Dzięki nowemu, modularnemu systemowi TwinCAT możliwa jest kompleksowa, wielokanałowa obsługa wszystkich możliwości funkcjonalnych CNC dosłownie z jednego komputera PC. Dodatkowo, problem łączności produkcji i wymiany danych z poziomem zarządzania firmą w czasie rzeczywistym rozwiązał się sam.

W przeciwieństwie do dotychczasowych, tradycyjnych systemów przetwarzania i wizualizacji danych instalowanych na komputerach PC współpracujących z CNC, a wyposażonych najczęściej w system operacyjny Windows (co pozwalało na elegancką wizualizację, ale zdecydowanie nie mogło działać w czasie rzeczywistym), system TwinCAT wyposażony jest we własne jądro działające w czasie rzeczywistym (real-time kerner) i gwarantujące krótkie czasy reakcji. Z tym jądrem systemowym współpracują dwa najważniejsze moduły: PNP, czyli system pozycjonowania i PLC, czyli emulacja sterowników z logiką programowalną do sekwencyjnego sterowania CNC.

Wszystko, opczywiście, w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, otwarta i modularna architektura systemu TwinCAT zapewnia zgodność z technologią FIELDBUS i łatwość konfigurowania systemu przy dostosowaniu go do indywidualnych potrzeb, co inżynierowie Beckhoffa określają mianem Tailor-made CNC, czyli CNC szyte na miarę... W dzisiejszych czasach nie tylko arystokraci powinni rozważyć, czy wolą indywidualnego krawca (Firmę CNC SERWIS), czy (nie zawsze tańszą) masówkę...

Seria serwowzmacniaczy AX2500 firmy Beckhoff stanowi realizację koncepcji modułowej budowy napędów. Dzięki wydajnej platformie sprzętowej i pakietowi oprogramowania TwinCAT, wyposażonego w rozbudowane funkcje "Motion Control", systemy napędowe firmy Beckhoff nadają się znakomicie do sterowania układami wieloosiowymi o wysokiej dynamice. Rodzina AX2500 stanowi kompaktowy, optymalny cenowo i technicznie wybór dla układów CNC.

System CNC TwinCAT posiada w standardzie:

TwinCAT PLC
inclusive
TwinCAT NC PTP
inclusive
TwinCAT NC I
inclusive
PC hardware
standard PC/IPC hardware, no extras
Operating systems
Windows NT/2000/XP, Windows NT/XP Embedded
Real-time
Beckhoff real-time kernel
I/O system
EtherCAT, Lightbus, PROFIBUS DP/MC, Interbus, CANopen, DeviceNet, SERCOS, Ethernet and PC hardware
Programming
DIN 66025 programming language with high-level language extensions, mathematical functions, programming of parameters/variables, user macros, subroutine techniques, spindle and help functions, tool functions, zero offset shifts
Run-time system
CNC, including TwinCAT NC I, NC PTP, PLC
Number of axes/pindles
8 path axes/6 controlled spindles, max. of 64 axes/12 controlled spindles (optional)
Axis types
electrical servo-axes, analog/encoder interface via fieldbus, digital interface via fieldbus (EtherCAT, Lightbus, PROFIBUS MC, SERCOS)
Geometries
linear, circular, helical interpolation in the main planes and freely definable planes, 8 interpolating path axes per channel, look-ahead function
Axis functions
coupling and gantry axis function, override, axis error and sag compensation, measuring functions
Operation
automatic operation, manual operation (jog/inching), single block operation, referencing, block search, handwheel operation (motion/superposition)

Zamówienia

Zamówienia na wykonanie modernizacji maszyny przyjmujemy telefonicznie nr tel. 693-996-816 lub email modernizacje@cncserwis.pl. Przed wykonaniem modernizacji należy wycenić maszynę u klienta.

HMI wersja 2.3
HMI wersja 2.3