Modernizacja CNC - nowe sterowanie. Instalacja sterowań do maszyn CNC, obrabiarek numerycznych. Modernizacje obrabiarek, sterowania numeryczne, modernizacja centrum obróbczego, Mitsubishi CNC
Regeneracja
wrzecion i elektrowrzecion obrabiarek CNC

Modernizacja CNC

Instalacja, montaż sterowań komputerowych (CNC), modernizacja napędów w maszynach przemysłowych, obrabiarkach i robotach.

   Realizacje modernizacji link - kliknij.

Modernizacja układów sterowania oraz systemów napędowych w maszynach sterowanych komputerowo CNC.

  Uznajemy iż za najczęstszą przyczynę awarii i tym samym przestojów maszyn CNC jest odpowiedzialny zawodny system sterowania. Wymieniamy sterowania maszyn na sterowniki Mitsubishi, Siemens, Heidenhain lub innowacyjne, oparte na PC komputerowe systemy automatyki  firmy Beckhoff wykonane w technologii "PC-based Automation". Nasze systemy numeryczne są atrakcyjne pod względem ceny i nowoczesnej technologii. Nasze rozwiązania mają zastosowanie w centrach obróbczych do drewna, metalu, kamienia, szkła i w innych obrabiarkach klasycznych, robotach i liniach przemysłowych oraz obróbkowych, a zwłaszcza w bardzo rozbudowanych, często wieloosiowych maszynach specjalnych CNC. Wymiana sterowania przywróci sprawność maszynie i wpłynie na jej precyzję, ergonomię, żywotność. 

  Wykonujemy nowe sterowania, modernizację lub wymianę istniejących sterowań. Instalujemy nowoczesne sterowniki CNC, sterowania numeryczne w nowych i używanych maszynach. Stosujemy najlepszy sprzęt czołowych producentów, optymalny pod względem technicznym i cenowym. Preferujemy producentów niemieckich Siemens i Beckhoff lub sterowania japońskie firmy Mitsubishi.

 Naszym celem jest zaopatrzenie użytkowników maszyn w stabilne i niezawodne sterowanie o łatwym użytkowaniu i o pełnej integracji z maszyną. Nasz system opiera się na niemieckim kompaktowym układzie sterowania CNC Sinumerik, japońskim kompakcie CNC Mitsubishi bądź typu PC-Based Control  (sterowanie za pomocą komputera IPC). Naszym celem jest osiągnięcie stabilności pracy, precyzji pozycjonowania, dynamiki. W zależności od maszyny stosujemy różne rozwiązania. W niektórych naszych rozwiązaniach komputer przemysłowy IPC przejmuje funkcje sterownika CNC, PLC oraz interfejsu operatora HMI(z angielskiego Human-Machine Interface) znacznie redukując koszty sterowania i automatyki oraz modernizacji. W klasycznych obrabiarkach CNC stosujemy sterowania Mitsubishi CNC lub Siemens Sinumerik które cechują się dopracowanym do rodzaju obrabiarki  interfejsem operatora z gotowymi funkcjami graficznego wspomagania programowania (posiadają funkcje stałe).

Kilka naszych realizacji można zobaczyć tutaj-kliknij.

  Modernizacja maszyn jest pojęciem bardzo szerokim. Może ona obejmować zarówno drobne zmiany kosmetyczne, jak i gruntowną przebudowę maszyny. Ze względu na rodzaj i zakres prowadzonych prac modernizacyjnych można wyróżnić [1, 2, 3]:

 • remanufacturing (modernizacja kompleksowa - remont kapitalny mechaniki oraz modernizacja napędów i sterowania),

 • rebuilding (remont kapitalny),

 • retrofitting (modernizacja napędów i sterowania). 

  Procesy modernizacji przeprowadzane przez Naszą Firmę dotyczą przede wszystkim układów sterowania i napędów (tzw. retrofitting) poz. [3].

Wzajemne powiązania pomiędzy wymienionymi rodzajami modernizacji pokazuje rys. 1.

Rys. 1. Rodzaje modernizacji maszyn

  Zachęcamy do przeczytania artykułu pt: Zanim wymienisz System Sterowania - kliknij na link.

Maszyny w których instalujemy sterowniki CNC

 1. Komputerowe maszyny specjalnego zastosowania CNC: obrabiarki CNC z rozbudowanym magazynem, maszyny z optymalizacją, wieloosiowe CNC, maszyny z podajnikami, tokarki specjalne (np. wielowrzecionowe), frezarki specjalne, wytaczarki, centra obróbcze i inne maszyny specjalnego zastosowania. Zobacz zmodernizowaną przez nas specjalistyczną wytaczarkę.
 2. Klasyczne obrabiarki CNC do drewna oraz metalu - wymiana sterowania na nowoczesne (nawet gdy stare sterowanie jest niekompletne - brak sterownika PLC, komputera, systemu). Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.
 3. Centra obróbcze do drewna z magazynem narzędzi takie jak np. Busellato, Homag, Rover, Weeke, Cosmec i inne. Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę. 
 4. Wytaczarki WH 10 NC, WH 13 NC, WFM 100 NC - przerabianie na 3 osiowe niezależne sterowanie CNC. Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.
 5. Precyzyjne wieloosiowe maszyny CNC do formowania sprężyn (precision multi-axis spring CNC machine). Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.
 6. Polotery frezujące z oprogramowaniem CAD/CAM do wytwarzania form wtryskowych. Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.
 7. Maszyny CNC do obróbki kamienia.
 8. Piły CNC do precyzyjnego cięcia.
 9. Systemy pozycjonujące w jednej lub kilku osiach XYZ - np. manipulatory CNC (podające, przenoszące, transportujące, aplikacje podnieś upuść) sterowane komputerowo.
 10. Maszyny pakujące ze sterowaniem komputerowym i serwonapędami.
 11. Wykrawarki rewolwerowe CNC do wybijania, wykrawania blach. Modernizacja wykrawarek Behrens, Raskin, Amada, Finn Power i innych. Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.
 12. Precyzyjne szlifierki narzędziowe CNC do wytwarzania narzędzi dla przemysłu ciężkiego. Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.
 13. Tokarki CNC jedno lub wielo wrzecionowe.
 14. Wypalarki plazmowe jedno lub wielostanowiskowe.Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.
 15. Wypalarki laserowe.
 16. Formatyzerko - okleiniarki sterowane komputerowo.Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.
 17. Roboty przemysłowe - instalacja sterowań komputerowych i napędów. Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.
 18. Giętarki CNC- instalacja  sterowań komputerowych i napędów w giętarkach CNC do blach. Sterowanie zaworami proporcjonalymi w systemie sterowania CNC Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.
 19. Maszyny do rozkroju (cięcia) szkła- instalacja  sterowań komputerowych i napędów w maszynach do produkcji szyb. Aplikacje sterowania nożem obrotowym (oś C) Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.

  Naprawiamy również maszyny które są niekompletne, uszkodzone (brak części sterującej, silnika, serwa, komputera, sterownika PLC, automatyki, oprogramowania). Montujemy w nich nowoczesne systemy sterowania.

Rys. 2. Obrabiarka CNC przygotowana do modernizacji napędów i sterowania

Wykonamy profesjonalne sterowanie CNC - wystarczy dostarczyc nam korpus maszyny który uzbroimy w nowoczesne systemy automatyki i oprogramowanie.

 Sprzęt

  W swoich rozwiązaniach korzystamy ze sprawdzonych systemów sterowania wiodących w świecie firm niemieckich i japońskich takich jak Mitsubishi, Beckhoff, Siemens. Wymiana, instalacja, modernizacja sterowań polega na przeprowadzeniu pełnego remontu sterowania wraz z automatyką i oprogramowaniem systemowym. Stosujemy najnowsze  technologie "PC-based Automation", oparte na komputerze przemysłowym IPC-(Industrial PC) i wielozadaniowym systemie operacyjnym czasu rzeczywistego TwinCAT z oprogramowaniem systemowym soft CNC,PLC bądź gotowe systemy Sinumerik, Mitsubishi. W sterowaniach PC Based komunikacja z podzespołami wykonawczymi odbywa się w czasie rzeczywistym i jest wspierana przez interfejs cyfrowy EtherCAT. Współczynnik ceny do możliwości jednoznacznie przemawia za stosowaniem profesjonalnych, zaawansowanych systemów CNC, zbudowanych w technologii PC-based control firmy Beckhoff lub sterowanikach CNC Siemens, Mitsubishi. Więcej o sprzęcie - kliknij na ten link.

Co powinieneś wiedzieć zanim wymienisz system sterowania! - kliknij na ten link.

 System Wsparcia Technicznego

  W celu podniesienia jakości usług modernizacji wprowadziliśmy System Wsparcia Technicznego. W ramach Systemu każdy Klient, oprócz standardowej obsługi gwarancyjnej, ma prawo do bezpłatnego, telefonicznego wparcia technicznego działających u niego maszyn wykonanych przez firmę CNC Serwis. Zachęcamy również klientów do podłączenia wykonanych przez nas maszyn do internetu w celu diagnostyki serwisowej ONLINE.

Oględziny lub wycena

   Przed modernizacją umawiamy się z klientem na oględziny maszyny gdzie weryfikujemy starą elektronikę, względem niej dobieramy nowoczesne sterowanie CNC. Ewentualnie jeśli klient chce zachowac stare napędy, sprawdzamy ich działanie podłączając testowy zadajnik pozycji. Gdy napędy nadają się do wymiany sprawdzamy ich moce oraz parametry i oferujemy nowoczesne napędy cyfrowe które zdecydowanie lepiej się pozycjonują i są dużo bardziej dynamiczne. Parametry maszyny po modernizacji przede wszystkim zależą od rodzaju zainstalowanych napędów oraz stanu mechanicznego maszyny (za stan mechaniki odpowiada Zamawiający). Z oferowanych przez nas serwo-napędów cyfrowych polecamy sprawdzone napędy firmy BECKHOFF z interfejsem EtherCAT lub Ethernet które są optymalne pod względem cenowym i technicznym bądź kompaktowe napędy Mitsubishi. Dodatkowo na życzenie Klienta za dodatkową opłatą wykonujemy wycenę podczas której sprawdzamy stan techniczny obrabiarki w celu wskazania zagrożeń dających podstawy do podjęcia stosownych działań przez Zamawiającego w zakresie tkz. rebuilding (remont kapitalny). Wycena jest płatna, koszt zależy od skomplikowania maszyny i jest ustalany przed przyjazdem serwisanta. Wycena ma na celu sprawdzenie stanu mechanicznego, oraz przedstawienie kosztorysu niezbędnych napraw mechanicznych. Wycenę wykonujemy wraz ze specjalistyczną firmą która dysponuje specjalistycznym sprzętem pomiarowym. Na czas przeprowadzania wyceny produkcja na maszynie zostaje zatrzymana.

Oferta

  Aby otrzymać od nas ofertę Wymiany Sterowania CNC należy określić parametry techniczne maszyny: moment (Mo) zainstalowanych serwonapędów podany na silnikach w Nm, ilość osi CNC, opis magazynu narzędzi (jeśli istnieje), nazwę starego sterownika CNC, typ maszyny. Milewidziane jest również przysłanie pocztą na adres email info@cncserwis.pl  kilku zdjęć maszyny. Zdjęcia powinny zawierać: rzut całej maszyny, serwonapędy, stary sterownik CNC, sterownik PLC, magazyn narzędzi.

Koszt 

  Patrząc realnie koszt wymiany sterowania w obrabiarce nie przekracza 10 do 30% ceny nowej obrabiarki a niebagatelną zaletą modernizacji jest to, że korpus obrabiarki jest naturalnie wysezonowany (brak naprężeń mechanicznych), a po zainstalowaniu nowego sterowania funkcjonalność maszyny znacznie się zwiększa i dorównuje współczesnym obrabiarkom.

Gwarancja i Serwis 

   Gwarancja na części wynosi jeden rok z możliwością przedłużenia do pięciu lat pod warunkiem stałej opieki serwisowej przez naszą firmę. Zawarcie stałej umowy serwisowej oznacza dla Państwa gwarantowaną szybkość reakcji serwisu w przypadku awarii. Maszyna może również być kontrolowana przez internet. Nasz serwis działa na terenie całego kraju.

Zamówienie

   Przed wykonaniem modernizacji należy wycenić maszynę u klienta pod względem automatyki, sterowania, oprogramowania i przebadać maszynę pod względem mechanicznym - obowiązek Inwestora. Zamówienie na wykonanie wyceny maszyny przyjmujemy telefonicznie nr tel. 693-996-816,  lub email na adres biuro@cncserwis.pl. Po wycenie należy złożyć oficjalne zamówienie na wykonanie modernizacji pocztą elektroniczną na adres biuro@cncserwis.pl lub tradycyjną pocztą. Po podpisaniu umowy na wykonanie modernizacji na określonych warunkach zamówienie jest wiążące. Warunki współpracy jak i warunki zamówienia części elektronicznych określone są TUTAJ - kliknij.

              

*** CNC SERWIS ***

 Integrator systemów sterowania CNC od projektu do wykonania!

 

    

 http://sterowania.pl/

CNC SERWIS  Fachowość na czas ...