Automatyka przemysłowa, automatyzacja procesów przemysłowych, sterowania CNC, modernizacje maszyn, wymiany sterowań, modernizacja CNC, wymiana sterowania, sterowniki numeryczne CNC, wymiany sterowań CNC i automatyki, modernizacje obrabiarek, sterowniki,cn
Regeneracja
wrzecion i elektrowrzecion obrabiarek CNC

Firma

Firma CNC SERWIS istnieje od 2006 roku.


Jesteśmy z Wami już ponad 14 lat !!! 

- świadcząc niezmiennie od samego początku te same usługi 

POLSKIE CENTRUM SERWISOWE CNC

 

 Firma powstała w lutym 2006 roku pod nazwą CNC SERWIS Krzysztof Reszczyński i stała się pionierem w dziedzinie serwisów CNC w Polsce. Na początku 2017 roku z uwagi na dynamiczny rozwój i wielkość została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością a następnie w spółkę komandytową. Dzisiaj jest to duża firma regeneracji elektrowrzecion CNC która wykonuje 15-30 serwiswów wrzecion tygodniowo.

W 2017 roku firma stworzyła zupełnie nowe standardy poprzez unowocześnienie  i wyposarzenie zakładu w nowoczesne urządzenia oraz specjalistyczne klimatyzowane pomieszczenia warsztatowe i laboratoryjne.

Stworzyliśmy ten zakład do celów regeneracji elektrowrzecion wysokoobrotowych.  

Regeneracja wrzecion przebiega w następujący sposób:

 • demontaż poszczególnych części wraz z analizą  uszkodzeń oraz kalkulacja kosztów regeneracji;
 • oczyszczenie poszczególnych części składowych;
 • pomiar części wrzeciona: kontrola czy  wymiary części odpowiadają prawidłowym tolerancjom;
 • statyczne oraz dynamiczne wyważanie obrotowych części przed montażem;
 • montaż czystych części wraz z pomiarem tolerancji wskazanych w dokumentacji producenta;
 • próbna praca zregenerowanego wrzeciona;
 • docieranie łożysk w celu stabilizacji ich pracy;
 • kontrola  mechanicznych i elektrycznych parametrów;
 • testey koderów obrotów i sensoryki elektrowrzeciona.

specjalizujemy się w regeneracji dużych elektrowrzecion

 

elektrowrzeciono z tokarki NL2500 

W skład naprawy elektrowrzeciona lub wrzeciona wchodzą:

 • wymiana kompletu serwisowego łożysk (zgodnie z zaleceniami producenta);
 • diagnostyka uzwojenia i ewentualne przezwojenie  elektrowrzeciona;
 • wyważanie dynamiczne wszystkich składowych części w klasie 0,4G;
 • test enkoderów oraz czujników odczytów obrotów ;
 • test sensoryki;
 • testowanie mechanizmu wymiany narzędzia;
 • precyzyjne pomiary tolerancji bicia osiowego i promieniowego montując specjalny stożek pomiarowy;
 • nadanie certyfikatu naprawy wraz z wydrukiem z wyważenia.

 Specjalizujemy się w naprawach dużych i średnich wrzecion. Wykonujemy regenerację wrzecion i elektrowrzecion producentów: OMLAT, HSD, SCM, BALESTRINI, BIESSE, HOMAG, IMA, ELTE, KRESS, KESSLER, CYTEC, HERMLE, CMS, HURON, GMN, DMG, DOSAN, FISHER, FAG, FADAL, HELLER, HURCO, HASS,KOVOSVIT, MORI SEIKI, OKUMA, RECKERT, STEP-TEC, STARRAG, HECKERT, WEISS, SKF, OTT-JAKOB

 i innych od 7KW do 150KW.

 

Demontaż części elektrowrzeciona 

 

Prace na specjalnych przyrządach montażowych do regeneracji elektrowrzecion

 

Na zdjęciu stanowisko prób elektrowrzecion 


    Kilka naszych realizacji można zobaczyć tutaj-kliknij.   

 

    Mieścimy się bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 228 łączącej Gdańsk z Bytowem (przez Kartuzy) w regionie przemysłowym niedaleko Bytowa (około 7 km od centrum) . 

 

CNCSERWIS - Pomysk Mały 38a
 
 
 

Zakres wszystkich wykonywanych usług:

 • Regeneracja wrzecion i elektrowrzecion. Specjalizujemy się w wykonywaniu napraw wrzecion i elektrowrzecion w obrabiarkach CNC do drewna, metalu oraz szlifierkach.

 • Integracja systemów sterowania automatycznego. Specjalizujemy się w wykonywaniu systemów sterowania maszyn precyzyjnych, specjalnych i wieloosiowych oraz standardowych CNC. Wykonujemy projektowanie, programowanie, integrację systemów sterowania do maszyn sterowanych komputerowo. Dobierzemy sprzęt do danej aplikacji, wykonamy sterowanie, uruchomimy maszynę, przeszkolimy operatorów. Nasze rozwiązania i umiejętności dopasujemy do specyfikacji różnych branż przemysłu.

 • Wykonawstwo sterowań CNC do nowych maszyn. Zaprojektowanie, montaż i wykonanie komleksowej automatyki i oprogramowania systemowego do nowych maszyn CNC. Instalujemy profesjonalne sterowniki CNC w maszynach specjalnych i klasycznych obrabiarkach sterowanych numerycznie. Oferta dla producentów obrabiarek numerycznych.

 • Wymiany sterowań, modernizacja maszyn i obrabiarek CNC które wymagają kapitalnego remontu sterowania (przebudowa, wymiana, modernizacja, instalacja, montaż sterowań numerycznych CNC, remonty obrabiarek numerycznych). Posiadamy najnowocześniejsze sterowniki numeryczne CNC zbudowane w technologii PC Based Control oraz serwonapędy cyfrowe - Motion Control. Profesjonalne i tanie sterowania numeryczne czołowego producenta systemów automatyki przemysłowej CNC.  Oferta dla użytkowników obrabiarek numerycznych.

 • Technika napędowa. Instalacja napędów, parametryzacja. Aplikacje wieloosiowe i jednoosiowe.

 • Roboty przemysłowe paletyzującye i depaletyzujące. Budowa na zamówienie klienta i dostosowanie do linii technologicznej. Modernizacja automatyki robotów, instalacje sterowań, unowocześnianie i podwyższanie funkcjonalności, prędkości i czasu cyklu. Instalacje kompeksowe robotów w liniach technologicznych paletyzowania (np skrzynek). Modernizacja systemu sterowania robotów paletzerów. Zobacz zmodernizowaną przez nas taką maszynę.

 • Integracja i Projektowanie systemów CNC. Projekt objektowy sterowania CNC, dobór optymalnego sterownika, serwonapędów. Wsparcie i pomoc techniczna w procesie wdrażania nowoczesnej automatyki.

 • Wdrożenia, integracja oprogramowania CAD/CAM do wspomagania procesu przygotowania obróbki. Nie tylko modernizujemy systemy CNC w obrabiarkach numerycznie sterowanych ale również zapewniamy wdrożenia oprogramowania do przygotowania procesu obróbki. Wykonujemy również postprocesory zapewniające kompatybilność oprogramowania CAD/CAM ze sterownikiem numerycznym CNC. 

 • Układy sterowania automatyki przemysłowej. Kompleksowo zajmujemy się budową, modernizacją, wykonawstwem sterowań do różnego rodzaju urządzeń przemysłowych takich jak linie technologiczne, systemy pomiarowe, systemy identyfikacji, automatyka przemysłowa. Projektowanie systemów automatyki, programowanie sterowników PLC i NC,  wizualizacja procesów SCADA, HMI. Od montażu obiektowego automatyki, uruchomienia do przeszkolenia operatorów.

 • Automatyzacja procesów i linii technologicznych. Zautomatyzujemy zachodnią linię technologiczną  (np. do obróbki drewna), zainstalujemy nowoczesne sterowanie. Wkonujemy automatyczne sortownie do sortowania i optymalizacji cięcia kłód,  linie do skrawania, linie do zoptymalizowanego cięcia w locie i inne linie produkcyjne sterowane komputerowo w technologii PC Based Control.

 • Serwis maszyn CNC. W tym naprawa sterowań, naprawa elektrowrzecion (wymiana łożysk, przezwajanie uzwojeń, wyważanie), serwis silników servo (wymiana łożysk, przezwajanie uzwojeń serwosilników Fanuc, Siemens, i innych servo silników trójfazowych synchronicznych z magnesami trwałymi na wirniku).

 • Montaż optycznych strefowych zabezpieczeń maszyn, robotów i manipulatorów. Zabezpieczenie pozwala wykryc osobę znajdującą się w strefie niebezpiecznej blokując uruchomienie maszyny lub zatrzymując proces.

 • Naprawiamy maszyny CNC które mają sterowanie uszkodzone, zdemontowane, niekompletne i kwalifikuje się do wymiany. Nie ma dla nas znaczenia czy stare sterowanie jest w całości, wystarczy sprawna mechanika.

 • Skup CNC - obrabiarki CNC do drewna, centra obróbcze, frezarki i wiertarki CNC.

 • Budowa maszyn CNC - produkcja urządzeń automatyki, maszyn przemysłowych oraz linii technologicznych sterowanych komputerowo (CNC) na zamówienie klienta. Ponadto wykonujemy modyfikacje starszych maszyn CNC, przebudowę systemów sterowania i doposażanie maszyn w dodatkowe urządzenia takie jak podzielnice, stoły X,Y,Z itd.  
 • Sprzedaż obrabiarek CNC do drewna (Centra obróbcze) sprzedaż, serwis, naprawa, modernizacja, regeneracja. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem polskiego producenta wysięgnikowych centrów obróbczych marki HIMET. Strona producenta www.himet.pl Wykonujemy także modernizacje używanych centrów obróbczych do mebli, schodów, drzwi i innych stolarskich obrabiarek CNC.

 

CNC SERWIS Fachowość na czas ...


                                                                   

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY