Wymiana sterowania, sterowań w maszynach CNC, automatyka przemysłowa, sterowania CNC, systemy sterowania, automatyzacja procesów, stersystem
Regeneracja
wrzecion i elektrowrzecion obrabiarek CNC

REALIZACJE

11.2011r. Modernizacja Giętarki CNC TYP: HERA

  Giętarka HERA jest maszyną hydrauliczno - elektryczną. Proces gięcia rozwiązany jest hydraulicznie w oparciu o hydraulikę PARKER z zaworami proporcjonalnymi sterowanymi z systemu CNC. Hydrauliczne osie Y1 i Y2 (górnej matrycy) pracują w ciągłej synchronizacji, hydrauliczna oś gięcia "Z" sterowana jest również zaworem proporcjonalnym. Ciśnieniem pompy hydraulicznej steruje także komputer dobierając parametry siły docisku i gięcia zależnie od fazy pracy maszyny. Kolejne dwie osie są to osie ustawiania wymiaru gięcia i znajdują się z tyłu i z przodu maszyny umożliwiając kompletne gięcie na jednej maszynie. Sterowanie osiami X1, X2, Z, Y1, Y2 odbywa się z systemu CNC w pętli sprzężeniu zwrotnego podobnie jak osie w obrabiarkach CNC i są obsługiwane G- kodami. Dodatkowo maszyna posiada okienkową nakładkę łatwego programowania cykli i tworzenia programów pracy zbudowaną w oparciu o interfejs dotykowy wykonany w Visual Studio. Klikając na odpowiednie okienko wprowadzania danych wywoływany jest przyciskowy moduł wrowadzania pozwalając wrowadzeniu zmiany do cylu. Interfejs nie wymaga podłączenia klawiatury do systemu. Obsługa jest łatwa i zabezpieczona przed wprowadzaniem niewłaściwych danych które mogły by spowodować błędne działanie Interpolatora CNC. Nasze rozwiązanie zwiększyło niezawodność maszyny umożliwiając pracę w pełni automatyczną jak i półautomatyczną. Współpraca z Inwestorem a zwłaszcza z operatorami okazała się owocna, system przyczynił się do zwiększenia produkcji. Cel został osiągnięty.

 Składamy serdeczne podziękowania za Współpracę z kierownictwem zakładu jak i operatorami, zwłaszcza z Marcinem który najbardziej przyczynił się do pomyślnego zakończenia zadania.

 Polecamy się na przyszłość !!!

 zachęcamy do zobaczenia krótkiego filmu kliknij:http://youtu.be/PG4k4iQsP70

 

Wszystkich zdjęć: 7
Zdjęcia od 1 do 7Wyświetl # Wyniki 1-7 z 7