Integracja oprogramowania CAD/CAM w obrabiarkch CNC Beckhoff, obrabiarki numeryczne,frezarki, tokarki, wiertarki, szlifierki, wykrawarki,wytaczarki,wykrawarki,lasery,plazmy, cnc programy
Regeneracja
wrzecion i elektrowrzecion obrabiarek CNC

Oprogramowanie CAD/CAM

CNC VISCODE for Beckhoff (Translator CNC)

CNC VISCODE służy do automatycznego przekształcania poleceń G-kodu (translacja) dowolnego rodzaju na polecenia zrozumiałe przez system Beckhoff. Aplikacja została napisana przez naszą firmę oraz niejednokrotnie wdrożona do zmodernizowanych przez naszą firmę wykrawarek CNC. Bez problemu zastosujemy ją w innych maszynach.

 Program działać może w tle i automatycznie sprawdzać  katalog czy jest nowy plik z wygenerowanymi przez CAD/CAM G-kodami. Po wykryciu nowego pliku otwiera go, konwerteruje na zrozumiałe polecenia a następnie zapisuje w docelowym katalogu G-kodów (najczęściej katalogu: TwinCAT/CNC).

 Program został napisany ponieważ klient chciał pozostawić istniejące oprogramowanie CAD/CAM dedykowane do systemu sterowania wykrawarki RASKIN. Wygenerowany G-kod nie pasował do systemu Beckhoff jak i nie dało się zmodyfikować kodu pstprocesora. W związku z tym wymyśleliśmy oprogramowanie które działa w pełni automatycznie bez udziału opertora i dokonuje konwesji znaków stosując charakterystyczne dla systemu Beckhoff pętle $FOR.  

Program oprócz pracy w tle umożliwia również konwersję G- kodów ręcznie wybranych przez operatora. Interfejs jest prosty w obsłudze. Po rekompilacji zapisuje G-kody w nowym pliku NC, oraz graficznie wyświetla ścieżkę narzędzia 3D.

 

 

Wszystkich zdjęć: 1
Zdjęcia od 1 do 1Wyświetl # Wyniki 1-1 z 1