Stoły XY CNC - Regeneracja wrzecion i elektrowrzecion, sprzedaż maszyn CNC, obrabiarki, maszyny, naprawa elektrowrzeciona, serwis
Regeneracja
wrzecion i elektrowrzecion obrabiarek CNC

  

    www.cncserwis.eu  

UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO 

 

 

POLSKI PRODUCENT OBRABIAREK CNC DO DREWNA

                                                     

 

 
 

CNC po nowemu - system TwinCAT

CNC po nowemu - system TwinCAT

Centra obróbcze z cyfrowym sterowaniem są powszechnie stosowane w przemyśle już od lat. Z pewnością nie ma sensu przekonywać kogokolwiek, że CNC to jedyna rozsądna alternatywa dla „panów Władziów” w bereciku i z nieodłącznym petem w kąciku ust (taki obraz „fachowca” z lat 70. i 80. utrwalił się w zbiorowej wyobraźni nie tylko dzięki parodiom Jana Kobuszewskiego, tak naprawdę bywało...).

Nie taki też cel postawili sobie inżynierowie firmy BECKHOFF prezentujący na kwietniowych targach w Hanowerze najnowsze oprogramowanie TwinCAT. Nie chodzi tu też bynajmniej o kocie bliźniaczki, jak sugeruje nazwa, lecz raczej, jeśli już popatrzymy na to „kocimi oczyma”, o kocią zręczność, precyzję i elastyczność. Przez wiele lat sterowanie numeryczne CNC oparte było w znacznym stopniu na wyspecjalizowanych zasobach sprzętowych.

Daleko idąca indywidualizacja rozwiązań i towarzysząca im „fragmentacja” z trudem forsowanych standardów dawały co prawda pracę setkom zespołów na całym świecie, ale stanowczo nie sprzyjały ani zdecydowanemu obniżaniu kosztów produkcji, ani wymarzonej przez wielu inżynierów globalnej standaryzacji. PC pojawił się początkowo na końcu tego „łańcucha pokarmowego”, służąc głównie do wizualizacji, przetwarzania i przesyłania danych.

Szybko jednak malejące ceny komputerów PC i ich oprogramowania (co PC zawdzięcza swoistemu efektowi skali i prawu Moore’a) sprawiły, że rozpoczęto intensywne prace zmierzające do przejścia przez PC stopniowo wszystkich ról w zarządzaniu i sterowaniu CNC. Był to bowiem, dodatkowo, najlepszy pomost pomiędzy produkcją a systemami informatycznymi zarządzania przedsiębiorstwem.

Dzięki nowemu, modularnemu systemowi TwinCAT możliwa jest kompleksowa, wielokanałowa obsługa wszystkich możliwości funkcjonalnych CNC dosłownie „z jednego komputera PC”. Dodatkowo, problem łączności produkcji i wymiany danych z poziomem zarządzania firmą w czasie rzeczywistym – „rozwiązał się sam”.

TwinCAT współpracuje z nową generacją procesorów CoreDUO. Oznacza to że rdzeń systemu TwinCAT może wykonywac dwie równoległe operacje jednocześnie dzięki temu system działa sprawniej i szybciej.

 

 

 

.